БСДД

Кой ще спасява положението сега?

Българските граждани, които работят в системата на сигурността на Българската държава са неразделна част от народа и нацията. "Представителната" демокрация с псевдо-елити обаче изкриви тяхната роля и превърна тези хора в пазители на несправедливостта, прикрита зад клетвата в служба на Родината.

Досега те не разбираха своята роля и призвание, следвайки нормалния команден ред за тези институции, впрегнат в обсужване на частни политически интереси. Тяхната грешка е, че вярват на своите началници, които не вярват в собствения си народ. Днес е моментът тези хора да получат подкрепата на обществото, защото това общество ще разчита на тях при смяната на днешното застрашаващо живота установено положение.

Тогава, когато решенията ще се взимат с участието на гражданите, когато началниците ще се избират и ще могат да бъдат отзовавани, когато гладът и страхът от загубата на работа и кариера няма да са мотиватор за изпълнение на служебните задължения, а службата в полза на народа и България ще е истинското призвание за влизане в системата.

Тогава доходите на служителите ще са справедливи за нормален живот, а излизането от системата на сигурността ще е гарантирано с граждански дивидент човешко право за достоен живот, така, както е за всеки един български гражданин.

България е една и нацията е една. 
Една е и новата, истинска, ‪#‎Българска_директна_демокрация‬.
Българските граждани ще могат да изберат в каква система искат да живеят на следващите избори за Народно събрание.

Времето дойде!
www.budd.bg

Първата организационна група на БСДД по примера на Движение 5 Звезди е факт

В резултат от разговорите на делегатите от БСДД с колегите от Движение 5 Звезди в Брюксел, първата група за София в платформата Meetup (Мийтъп) на БСДД вече е факт:

http://www.meetup.com/Sofia-BUDD-Meetup/

Тази платформа е в основата на развитието на италианското движение и предстоят разговори за изготвяне на българска версия на платформата, така както това вече се е случило в Италия по молба на Д5З към създателите ѝ.

Каним всички приятели, колеги, симпатизанти и активисти, да се включат. Стартът започва от София като следващите групи ще бъдат организирани според вече създадената система за координация на БСДД.

На добър час!
Да, новото е неудържимо!

Времето дойде!
www.budd.bg

Събуждане или будна кома - изборът днес

Денят на Будителите, е много специален празник за нас хората, които ни обединява идеята за възстановяването на Българския национален идеал.

Будителят, онзи човек, българин, който през целия си живот активно популяризира и извежда в приоритет знанието за националната история и правилната употреба на майчиния език, както и преклонението към родната култура и национален дух, е жив. В наши дни той е невидим, незнаен, неизвестен, но е сред нас, българите, останали в Родината или прокудени по широкия свят.

Днес е моментът да си и спомним за онези, които познаваме, известните български народни будители: Свети Паисий Хилендарски, Софроний Врачански, Иван Вазов, Константин Костенечки, Владислав Граматик, Матей Граматик, Свети Иван Рилски, Неофит Бозвели, Иван Селимински, Иларион Макариополски, братята Димитър и Константин Миладинови, Георги Стойков Раковски, Васил Левски, Христо Ботев, Стефан Караджа, Хаджи Димитър, Любен Каравелов, Добри Чинтулов и много други.

Първоначално "будители" са наричани просветните, религиозните и революционните дейци от Българското възраждане XVIII - XIX век. В по-широк смисъл към категорията на будителите вече отнесяме всички бивши и настоящи училищни, книжовни, читалищни, театрални, музикални и др. културни дейци, които, макар и неизвестни за широката общественост, допринасят с делото си за духовното израстване на българина.

Стоян Омарчевски казва при установяването на този празник: „...първата наша грижа е да обърнем погледа на нашата младеж към всичко ценно и светло от нашето минало и да я приобщим към това минало, за да почерпи тя от него бодрост и упование, сила и импулс към дейност и творчество.

Нашата младеж трябва да знае, че животът само тогава е ценен, когато е вдъхновен от идейност, от стремеж; само тогава животът е съдържателен и смислен, когато е обзет от идеализъм, когато душите и сърцата трептят за хубавото, националното, идеалното, а това е вложено в образите и творенията на всички ония наши дейци, които будиха нашия народ в дните на неговото робство, които го водиха към просвета и национална свобода през епохата на възраждането и които му създадоха вечни културни ценности през неговия свободен живот...

...празник, да го наречем, на големите българи, чрез който празник, уреден планомерно и системно, да се обединяват всички усилия в това направление, като тоя ден се превърне в култ на българския народен гений: отдавайки почит към паметта на народните будители, към ония, които като самоотвержени воини, водеха българския народ в миналото към просвета, към свобода, към култура, да вдъхновим младежта чрез техните светли образи към народни и културни идеали.“

Времето дойде!
http://www.budd.bg/idea/

Голямата новина дойде от Швейцария

ВЕЛИКО!!!
Инициативата за парична реформа в Швейцария събра необходимите 100 000 подписа за предизвикване на референдум. "Въпросът на въпросите", кой да притежава правото за създаване на парите - частните банки или национален орган влиза в дневния ред на обществото.

http://www.blick.ch/news/politik/105000-beglaubigte-unterschriften-vollgeld-initiative-kommt-zustande-id4310875.html?utm_source=blick&utm_medium=teaser&utm_campaign=benchmark

Истинската промяна в света започва така! Времето дойде!
www.budd.bg

Пари, създадени от дълг, разяждат обществото

ЧИСТИ ПАРИ, Международно движение за парична реформа

29 October

Последиците от разрешението частните банки да създават парите чрез раздаването на заеми.

Настоящата парична система води до по-широк спектър от негативни социални, екологични и икономически последици: високи цени на жилищата, високи обществени и частни дългове, огромно неравенство, унищожена околна среда, компрометирана демокрация, периодични бумове и сривове, а понякога и финансови кризи, депресии и дори дългово унищожение, както и сериозни последици за растежа, безработицата и инвестициите.

http://positivemoney.org/issues/

Тук ще разгледаме ефекта на паричната система върху дълга, цените на жилищата, неравенството, околната среда, нивото на демокрацията, рецесиите и кризите, работните места и предприятията, както и данъците заедно с публичните разходи:

Дългът
Повечето от парите са създадена от банките, когато те дават заеми. Единственият начин да получите допълнителни пари в икономиката е да ги вземете на заем от банките, поставяйки всички ни в капан под планина от личен дълг и ипотеки. http://positivemoney.org/issues/debt/

Цените на жилищата
Много от нас си казват, че цените на жилищата са толкова високи, защото има твърде много хора и недостатъчно жилища. Въпреки, че това е вярно, цените на жилищата също са били напомпани от стотиците милиарди нови пари, които банките създадоха в годините преди финансовата криза.http://positivemoney.org/issues/house-prices/

Неравенството
Фактът, че нашите пари се произвеждат като дълг означава, че нивото на дълга се налага да бъде по-високо, отколкото иначе би било. Лихвата, която трябва да бъде платена на този дълг води до трансфер на богатство от долните 90% от населението (по приходи) към горните 10%, което изостря неравенството.http://positivemoney.org/issues/inequality/

Околната среда
Как сегашната икономическа система допринася за разрушаването на околната среда и ускореното потребление на ресурси не е лесно да се докаже. Ние не твърдим, че имаме всички отговори, но има някои забележки, които искаме да направим. http://positivemoney.org/issues/environment/

Демокрацията
Докато всички новинарски телевизионни камери гледат в политиците, силата да произвежда парите дава на частния банковия сектор по-голяма власт, отколкото правителството. Ето защо е недемократично да се даде възможност на такива банки да създават парите на нацията. http://positivemoney.org/issues/democracy/

Финансовата криза и Рецесиите
Финансовата криза се случи, защото банките са в състояние да създадат твърде много пари, твърде бързо и да ги използват, за да повишат цените на жилищата и да спекулират на финансовите пазари. Всеки път, когато дадена банка дава заем се създадават нови пари. В навечерието на финансовата криза банките създадоха огромни суми пари, раздавайки заеми.http://positivemoney.org/issues/recessions-crisis/

Работата и Бизнеса
Ако банките създават достатъчно нови пари и ги напомпват в икономиката чрез лични заеми и кредитни карти може да наблюдава "бум", който създава работни места и насърчава фирмите да се разширяват. Но тъй като тези балони са подхранвани от увеличаване на личния дълг, а не от увеличаване на доходите, рано или късно те трябва да спрат да се помпат, Когато това стане, настъпва рецесията, което довежда бизнеса до несъстоятелност и хората загубват работните си места. Текущата парична система е лоша за бизнеса и за работните места. http://positivemoney.org/issues/jobs-business/

Данъците и публичните разходи
Когато на частните банки се позволява да създават националното парично предлагане, всички ние в крайна сметка плащаме по-високи данъци. Това е така, защото приходите от създаването на нови пари отиват в банките, а не при данъкоплатците, освен това, в крайна сметка данъкоплатците плащат цената на финансовите кризи, причинени от банките. http://positivemoney.org/issues/taxes/

Местни избори 2015

В България се увеличава броят на хората, които не приемат настоящата политическа система и онези, които не участват в псевдо-референдуми, организирани от "представителите" на псевдо-демокрацията с гласове на зависими, купени или подведени избиратели.

Тематичните местни системи за усвояване на чужди пари взети от европейските граждани остават, а решението за възможността да се гласува електронно ще бъде предмет на милостта на депутатите, за да се демонстрира още по-силно превъзходството на псевдо-елитите.

Реалната подкрепа за установеното положение намалява, както е нормално да се случи след постигнатите "видими резултати" на бедност, крайно неравенство, демографска катастрофа и пълна липса на перспектива за развитие.

Полето за начало на реални политики и реално участие на българските граждани във вземането на решенията остава открито, а нашият път - още по-ясен.

За ‪#‎Българска_директна_демокрация‬ с ‪#‎Базов_доход‬ и‪#‎Енергийна_икономика‬!

Присъединете се сега! Времето дойде!
www.budd.bg

Сътрудничеството между суверенни нации е по-добро от подчинението на европейските чиновници.

Алиансът за Директна Демокрация в Европа, който представлява обединение на прогресивни политически партии със своя евро-парламентарна опозиционна група, е за европейска отбрана, основана на сътрудничеството между националните правителства и съществуващите армии. Европа не се нуждае от пълна интеграция на нейните способности в една обща Европейска армия.

Да, отбраната е важна. Няколко европейски страни имат значителни армии и ядрени способности. Те могат да работят и заедно, примерно, когато британски, френски, белгийски, полски и други въздушни сили са извършвали въздушни мисии във военните конфликти напоследък. Това е пример за интензивно сътрудничество. Същото може да се каже за европейските флотилии защитаващи морските маршрути край Сомалия или в Средиземно море.

Председателят на Европейската комисия Жан-Клод Юнкер, който отчаяно се опитва да получи обществено доверие, обяви на 8 март, 2015 г., че "Европа се нуждае от интегрирана армия, за да се защитава срещу Русия". Русия не е показала никакви агресивни военни действия към някоя от европейските страни-членки.
АДДЕ не иска Европа да рискува голяма конфронтация след анексията на Крим от Русия (след референдум, показал ясно волята на гражданите на Крим да се присъединят отново към Русия) и събитията в Източна Украйна. Украйна, бивша съветска република, не е в Европа.

За г-н Юнкер обща армия на 28-те страни от ЕС ще даде възможност на Европа да се рационализират военните разходи и да се благоприятства военна интеграция на всички страни-членки. (за доказателство на подобна теза беше унищожена българската армия, бел.ред.) Такава армия ще даде възможност на Европа да разполага със своя външна политика и политика по сигурността. Днес, дори г-н Юнкер е загубил всякакво доверие в тези твърдения, защото това е рецепта за растящи разходи и ниска ефективност.

Съвременната война се характеризира с ниско интензивни местни конфликти или граждански войни, които могат да бъдат разрешавани от ограничени многонационални сили за изпълнение на конкретни задачи.

Цяла Европа се нуждае единствено от малка многонационална военна организация, която да координира инвестициите и сътрудничеството.

Ние със сигурност не се нуждаем от напълно интегрирана европейска армия.

www.addeurope.org

www.budd.bg

Гласувай. Напусни. Вземи контрола.

Във Великобритания се надига нова мощна кампания, оглавена от някои от най-известните и успешни национални бизнес-лидери, против кликата, управляваща ЕС. Сред инициаторите срещаме имената на Джон Коудуел - търговец и филантроп, Джо Фостър - основател на Рийбок, Кристофър Фойл - инвеститор и много други.

"Всяка седмица Великобритания изпраща 350 милиона британски лири от парите на данъкоплатците на ЕС. Това е стойността на една напълно оборудвана болница. Казано по друг начин това са близо 20 милиарда лири на година. Това е половината от бюджета на английските училища. Четири пъти бюджета на шотландските училища. Четири пъти бюджета на Великобритания за наука и изследвания и 60 пъти стойността на лекарствата за борба с рака. Да си представим какво друго може да се купи с тези пари - най-добрите болници, стотици нови училища, пионерни здравни и научни изследвания, можем да построим нови пътища, да усъвършенстваме железопътните линии, да подобрим регионалните летища и да намалим данъчната тежест. 

Гласувайте за напускане на ЕС. Нека да поемем контрола, да спестим пари, да инвестираме в здравната система, в наука, Направете промяната с по-сигурния избор."

http://www.voteleavetakecontrol.org/campaign

Кои са бизнес-лидерите у нас и защо разчитат на "субсидии" от ЕС, за да поддържат бизнеса си? Какъв всъщност е бизнесът им? Какво е положението на хората, работещи при тях? Какви са системите на управление, доколко са конкурентоспособни или се разчита основно на европейски помощи? Какво е качеството на българското предприемачество? Кой се грижи за неговото развитие и как? 

Много въпроси, малко отговори днес.
Повече отговори за утрешния ден можете да откриете тук.

БСДД - Инициативен комитет.

Скъпи приятели и съмишленици,

Времето за ново начало дойде. Стартът на учредяването на БСДД за участие в следващите избори за Народно събрание ще бъде даден днес, 4 октомври 2015 г., 16:00 часа в зала ет. 2, х-л Кристъл Палас, ул. Шипка 14, на среща на Инициативния комитет.

На добър час!